Szanowni Państwo!!!

Organizujemy w Przedszkolu zbiórkę darów na rzecz potrzebujących rodzin polskich z Ukrainy. Pod Patronatem Stowarzyszenia – POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE – KRESY ul. Św. Marka 6/2c Kraków. Zebrana pomoc zostanie przekazana do trzech, konkretnych wskazanych poniżej rodzin:

Rodzina wielodzietna – ośmioosobowa, zamieszkała w wiosce w okolicach Stryja. Troje najstarszych dzieci studiuje (dwoje w Polsce, jedno na Ukrainie), reszta uczy się lub chodzi do przedszkola. Mama leczyła niedawno żółtaczkę zakaźną, co wiązało się z koniecznością zażywania drogich leków.

Rodzina Pani Oksany ze Lwowa – Pani Oksana ma trzech synów w wieku po kilkanaście lat. Mąż wyprowadził się i nie utrzymuje z kontaktów. Mieszkają w segmencie składającym się z dwóch pokoi. Pani Oksana pracuje w szpitalu i zarabia równowartość ok. 700 zł, mąż płaci alimenty w łącznej kwocie ok. 350 zł. Dwóch najstarszych z dobrze opanowanym językiem polskim posiada Kartę Polaka. Chodzą do polskiej szkoły. Pani Oksana i synowie udzielają się w pracy na Cmentarzu Janowskim, uczestniczą w akcjach sprzątania cmentarza.

Rodzina Pani Oksany ze Stryja – mama z trójka dzieci: syn (10 klasa), córka (7 klasa), syn (1 klasa). Żyje w separacji ze swoim mężem. Mieszka w wynajmowanym lokalu, wsparcia ze strony rodziców nie ma – umarli.

Są to rodziny polskie, którym Stowarzyszenie pomaga od wielu lat, pielęgnujące język i tradycje polskie, a równocześnie znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej (rodziny niepełne / wielodzietne).

Potrzebne dary to (1) żywność w postaci np. kawy, herbaty, kakao, słodyczy, konserw i kiełbasy suchej pakowanej hermetycznie np. Kiełbasa Sucha Krakowska, (2) środki higieny i chemia gospodarcza, (3) przybory szkolne.

Prosimy o niezbieranie odzieży używanej i żywności typu mąka, kasza, ryż, makaron.

ZBIÓRKA TRWA DO KOŃCA MAJA 2024R.

DARY PROSIMY WKŁADAĆ DO KOSZY W HOLU PRZEDSZKOLA

Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej Stowarzyszenia „KRESY”:
Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” (kresy-krakow.com.pl)

KOORDYNATORKI: P. Lidia Łojszczyk – gr. II
                               P. Agnieszka Korcala – logopeda