Granatowe Smoki robią łańcuch na choinkę – 05.12.2023.

Zrobiliśmy taaaaki długi łańcuch!!! Najdłuższy na świecie!

.

.

Warsztaty świąteczne z Leśną Polaną – 04.12.2023.

Ależ się dzisiaj działo! Pan prowadzący warsztaty rozmawiał z dziećmi na temat przygotowania się zwierząt do zimy, pokazał przy tym różne zwierzęta, wytłumaczył, co to jest łańcuch pokarmowy. Dzieci skakały po śladach, tropiły, odbijały ślady zwierząt na piasku, odgadywały czyje tropy znalazły – za to dostawały pamiątkowy brelok. Miały też okazję nauczyć się, jak należy przygotować pokarm dla ptaszków w kulce – taki do powieszenia na przykład na gałęzi. No naprawdę działo się!

.

.

Granatowe Smoki dokarmiają ptaki. Zimowe zabawy na śniegu – 04.12.2023.

Przyszła Zima biała, śniegu nasypała!!!

.

.

Dzień Pluszowego Misia – 24.11.2023.

Proszę Państwa – oto MIŚ!

.

.

Warsztaty z Żyrafą Olą „Porozumienie bez przemocy” – 21.11.2023

Bez względu na to, ile mamy lat, wszyscy potrzebujemy empatii i akceptacji czyli otwartości na nasze potrzeby i gotowości do wysłuchania tego, co mamy do powiedzenia. Można się tego nauczyć – porozumienia bez przemocy. Przekonaliśmy się o tym podczas zajęć z sympatyczną Żyrafą Olą, która – jak wiadomo – ma największe serce spośród wszystkich ssaków lądowych. Nauczyliśmy się, w jaki sposób rozmawiać i rozwiązywać konflikty. Język żyrafy to język empatii i serca, opiera się bowiem na rozpoznawaniu uczuć i potrzeb – swoich oraz drugiej osoby – i na otwartym ich wyrażaniu.

.

.

Wspólna praca dzieci i rodziców – wykonanie plakatu informacyjnego – 20.11.2023.

Granatowe Smoki kochają zwierzęta i nie jest im obojętny ich los. Dlatego wraz z rodzicami wymyśliły akcję pomocy zwierzętom mieszkającym w schronisku. Postanowiły zorganizować zbiórkę kocy, materacy i innych tego typu rzeczy, aby zwierzętom w czasie nadchodzącej zimy było choć trochę cieplej. Wspólnie z rodzicami wykonały plakat informacyjny dotyczący zbiórki potrzebnych rzeczy.

Dziękujemy w imieniu zwierząt!

.

.

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie „Zdrowe dzieci”. Chcemy, aby ten projekt zaowocował zmianą nawyków – między innymi żywieniowych u dzieci, by owoce i warzywa były dla nich codzienną przyjemnością. Aby tak się stało trzeba współpracy całego środowiska dziecka. Jeśli dorośli wokół zmienią swoje nawyki, droga dziecka do zmiany będzie skuteczniejsza i przyjemniejsza. Bo cudownie jest robić ciekawe rzeczy razem.

Na dzisiejszych zajęciach Granatowe Smoki wraz z Detektywem Witaminką szukały mistrza wśród owoców i warzyw. Wybór był trudny, bo wszystkie są wartościowe i smaczne.

.

.

Teatrzyk „Bajka o Smoku Wawelskim” – 16.11.2023.

Legendę o Smoku Wawelskim zna chyba każdy. My oczywiście też ją dobrze znamy, ale dzisiejszy teatrzyk przedstawił nam ją w trochę innym świetle. Dzielny Dratewka wraz ze swoim przyjacielem Potworkiem i z naszą pomocą pokonał smoka i uratował królestwo. Pomagaliśmy mu, jak tylko umieliśmy. I udało się!

.

.

Udział w akcji „Szkoła do hymnu!” – 10.11.2023.

W tym roku Święto Niepodległości świętowaliśmy dzień wcześniej – w piątek. Po uroczystym zaśpiewaniu Hymnu Polski, dokładnie o godzinie 11.11, rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych. Granatowe Smoki zaśpiewały piosenkę „Serce w plecaku”.

Tak jak co roku, uczestniczyliśmy w warsztatach „Mały ratownik – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Nieraz najtrudniejsze w pierwszej pomocy jest przełamanie się, zdobycie na pierwszy krok. Im częściej powtarzane są ćwiczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że kiedy naprawdę stanie się coś złego, nasza reakcja będzie automatyczna. Nigdy nie jest za wcześnie na naukę i uświadomienie, że drugiemu człowiekowi należy pomóc. Dlatego ćwiczymy już od małego!

.

.

Warsztaty stomatologiczne „Smok Bartek u dentysty” – 25.10.2023.

Dzisiaj wzięliśmy udział w warsztatach stomatologicznych, które przeprowadziła pani Diana. Wraz ze Smokiem Bartkiem pokazała dzieciom przebieg wizyty u dentysty. Rozmawiała też z dziećmi na temat zdrowego odżywiania się i zgubnych skutków jedzenia słodyczy powodujących próchnicę. Następnie, po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy stomatolog,  ćwicząc na modelu szczęki szczotkowanie zębów oraz zakładanie i utwardzanie plomby. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszystkie przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplomy i niespodzianki, które mają im przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.

.

.

Wyjazd do Kina Kijów na przedstawienie „Piotruś Pan” – 19.10.2023.

Dzieci pojechały dzisiaj do Kina Kijów na przedstawienie „Piotruś Pan”. Spektakl bardzo nam się podobał, dzieci wróciły pełne wrażeń i pozytywnych emocji. Ogromne wrażenie wywarła na nas sceneria oraz aktorzy.

.

.

Występ z okazji Dnia Nauczyciela – 16.10.2023.

Nauczyciel dobrze wie, jak wesoło uczyć się.

Nauczyciel dobrze wie, że nauka to zabawna sprawa.

Nauczyciel dobrze wie, ile w głowie zmieści się

Nauczyciel dobrze wie, że nauka to jest super sprawa!

W tym roku Granatowe Smoki przygotowały występ z okazji Dnia Nauczyciela. Dzieci włożyły całe swoje małe – ale wielkie duchem serduszka w każdą część uroczystości.

Dziękujemy!

.

.

Robotyka – Granatowe Smoki – 13.10.2023.

Robotyka w przedszkolu jest połączeniem wiedzy o technice z dobrą zabawą. Spotkania takie dostosowane są do małych uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z programowaniem i budowaniem robotów. Młodzi  robotycy uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków.

.

.

Granatowe Smoki uczestniczą w akcji „Sprzątanie Świata” – 04.10.2023.

Dzieci z naszego Przedszkola uczestniczyły w Akcji Sprzątania Świata, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko. Granatowe Smoki z chęcią i radością włączyły się do akcji, chcąc jak najdokładniej posprzątać naszą Ziemię – a przynajmniej najbliższą okolicę.

Wyruszając na akcję przedszkolaki otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Całe przedsięwzięcie odbyło się w formie zabawy, choć dzieci nie kryły zakłopotania faktem, że zebrały sporo śmieci.

Coroczna akcja Sprzątania Świata jest świetną okazją, aby uświadomić dzieciom jak wiele dobrego człowiek może zrobić dla środowiska, dlatego warto ją promować.

.

.

Teatrzyk „Podróż batyskafem. Misja Skratek” – 02.10.2023.

Dzisiaj gościliśmy aktorów z Wodociągów Miasta Krakowa. obejrzeliśmy przedstawienie „Wyprawa batyskafem. Misja Skratek”. Z kanałów krakowskich od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki i zawodzenia. W Wodociągach Miasta Krakowa podejrzewa się, że może to mieć związek ze Smokiem, który przed wiekami utknął w podwawelskich lochach i z czasem przedostał się do miejskich kanałów. Misji badawczej podejmują się naukowiec Dziadek Tadek i jego żądny przygód wnuczek Olek. W trakcie poszukiwań napotykają na niespodziewane przeszkody – co kryją kanały i dlaczego Smok nie może się z nich wydostać?

Przedstawienie to w ciekawy i dowcipny sposób poruszają problem śmieci nieodpowiedzialnie wyrzucanych do kanalizacji.

.

.

Dzień Chłopaka – 29.09.2023.

Z okazji Dnia Chłopaka, nasze kochane dziewczynki wraz z rodzicami przygotowały chłopcom miłą niespodziankę – eleganckie krawaty i słodki upominek.

Dziękujemy!!!

.

.

18 września Zielone i Granatowe Smoki pojechały do Rożnowa, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, prowadzonych przez pana Piotra – leśnika z „Leśnej przygody”. Pokonując przygotowaną leśną ścieżkę, dzieci z bliska poznawały świat zwierząt, grzybów oraz roślin. Rozpoznawały odgłosy zwierząt. Wysłuchały wielu ciekawostek o mieszkańcach lasu. Brały udział w zabawie tropiącej, dzięki której miały możliwość rozpoznawania śladów leśnej zwierzyny. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie otrzymały drzewka – Jadwigę i Kraka, które posadzimy w naszym ogrodzie. Dzieci mogły poćwiczyć strzelanie z łuku, pomalować buzię i zamienić się na chwilkę w jakieś leśne zwierzę. Po zajęciach mogliśmy posilić się pyszną kiełbasą z ogniska, zjeść owoce. Ciekawa i przekazywana w atrakcyjny sposób nauka, przeplatana wieloma angażującymi zabawami przyrodniczo – ruchowymi dała dzieciom wiele radości i na pewno wzbogaciła ich wiedzę.

.

.

Szanowni Rodzice,

25 maja 2018 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). Samorządowe Przedszkole Nr 135 im. Księcia Kraka w Krakowie, szanując prawo do prywatności Rodziców, Opiekunów Prawnych i Państwa dzieci, podejmuje działania mające na celu zabezpieczenie  danych osobowych przy równoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług. W związku z tym wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu przedszkolnej strony internetowej, w szczególności w zakresie zamieszczania właściwych informacji i zdjęć w przedszkolnej Galerii.

Z poważaniem

Jolanta Gorlewicz-Bąk
Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 135 im. Księcia Kraka
w Krakowie