Informujemy, że z chwilą publikacji zdjęć dzieci na stronie www. Przedszkola, wprowadzamy zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania w/w zdjęć z przedszkolnej strony internetowej.

 

 

Ależ to był udany dzień! Chociaż pogoda trochę postraszyła deszczem i po nocnej burzy były pewne maaaalutkie obawy czy nasza wycieczka dojdzie do skutku. Ale nie ma co, zwarci i gotowi wszyscy stawili się raniutko w przedszkolu. Po śniadaniu i szybkiej toalecie – wyruszyliśmy. Całe szczęście deszcz postanowił popadać w innym miejscu i wycieczka udała się wyśmienicie! Po dotarciu na Zaczarowane Wzgórze okazało się, że czeka na nas wiele atrakcji. I tak – na początku wspólnie z panią zrobiliśmy zdrowy zielony koktajl, tak, aby mieć siły na cały dzień. Odwiedziliśmy mini – zoo, a w nim kury z pisklętami, gęsi, owce, świnki, kozy, indyki, króliki małe i duże. Mogliśmy osobiście pokarmić te urocze zwierzęta. Pani pokazała nam też, jak krówka daje nam mleko – co odważniejsi mogli nawet sami spróbować, oczywiście na manekinie 🙂 . Acha, cały czas towarzyszyły nam dwa kotki i pies. Jeździliśmy na kucykach – to było super!!! Szaleliśmy też w czasie zabaw z chustą, liną i na placu zabaw. Po tych swawolach zgłodnieliśmy, ale już czekał na nas obiad – pyszny krupnik i słodziutkie pierożki z serem. Pycha! Potem obserwowaliśmy owady, jak one  wyglądają i jakie mają kolory, ponieważ po tych obserwacjach musieliśmy pokolorować nasze figurki owadów. Nieźle nam wyszło! Poszukiwaliśmy też dżdżowniczek i obserwowaliśmy, jak one się zachowują. Chętni i odważni przeszli ścieżkę sensoryczną- oczywiście na bosaka- kłuło w stopy, ale daliśmy radę 🙂

I znowu bawiliśmy się na placu zabaw. I niestety nadszedł czas powrotu. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

 

To był naprawdę udany dzień pełen wrażeń.

Kochani rodzice, dzieci były podzielone na kilka mniejszych grup i jeśli nie ma tu zdjęć Waszych pociech, poszukajcie w galerii Czerwonych Smoczków – obie te grupy były "wymieszane" i część zdjęć mogło znaleźć się właśnie tam.

Sałatka owocowa
Nasze strachy na wróble i spotkanie z Wiewiórką Gosią 🙂
Różności
Wyjazd na spektakl teatralny do kina Kijów
Wesołych Świąt
Nasze uprawy
Segregujemy śmieci
Elektryzująca zabawa
Elektryzująca zabawa
Dziękuję za wszystkie piękne ozdoby, które ubarwiły naszą salę
Nasze ozdoby wiosenne
21 i 22 marca- przywitanie wiosny.

Posadziliśmy nasze pięne, żółte bratki(dziękuję za ogromny odzew) oraz pożegnaliśmy zimę- wysłaliśmy Marzannę do morza- oglądając przedstawienie Granatowych Smoków i tańcząc taniec Pszczółki Maji.

A Pani Wiosna przyniosła nam piękne, wiosenne koszyczki.

Zabawa karnawałowa Dowolne zabawy w sali 🙂
Ulepimy dziś bałwana!!! 25.01.2022
Przy połączonych siłach Czerwonych i Żółtych Smoków powstał bałwan jak się patrzy!!! … i jeszcze dwa małe 🙂

 

 

Balwanki
Wigilijny obiad
Warsztaty „Robimy lizaki”
Dzień pluszowego misia
Księżniczki i książęta
Smoki
W dniu 16.11.2021r. odwiedziła nas Pani Ratownik Medyczny. Uczyła nas, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazywała nam jakich "narzędzi" używają ratownicy medyczni, oraz jak dawać zastrzyki:) Dzieciaki dzielnie się spisały wykonując polecenia i udzielając pierwszej pomocy towarzyszącemu nam Misiowi:) Podwórkowe zabawy Spotkanie ze strażakami
Spotkanie ze strażakami – grupa II
Pasowanie na przedszkolaka
Jestem już przedszkolakiem: dużą dziewczynką i wielkim chłopakiem!
 

Odkryjmy świat bączków i innych zabawek z dawnych lat…

W dniu dzisiejszym mieliśmy gości- odwiedziły nas Panie, które pokazały nam teatrzyk o porach roku. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy i oglądaliśmy na planszach jakie zmiany zachodzą w poszczególnych porach roku.
Teatrzyk kamishibai- „Pory roku”
No Title
Dzień przedszkolaka
Przedszkolna sala
„Zasady” podpisane 🙂