Informujemy, że z chwilą publikacji zdjęć dzieci na stronie www. Przedszkola, wprowadzamy zakaz kopiowania oraz rozpowszechniania w/w zdjęć z przedszkolnej strony internetowej.

Ekoludek- pożeracz śmieci segregowanych
Żegnaj zimo, witaj Wiosno 🙂

27.03.2023r. odwiedzili nas Strażnicy Miejscy, którzy opowiedzieli nam o zasadach poruszania się po drogach 🙂

Lecimy w kosmos
Jesteśmy podróżnikami
Spotkanie z panią dietetyk
Technika miętego papieru
Malowanie linijką
Zajęcia sensoryczne
Mysia w Europie- Francja

28.11 wybraliśmy się autobusem MPK do Izby Historii Starego Prokocimia przy Młodzieżowym Domu Kultury im. K.I. Gałczyńskiego na PROKOPORANKI, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach historycznych.Podczas zajęć dzieci w sposób twórczy poznały podstawy historii dawnej wsi: ustawiały budynki na wielkiej mapie, oglądały przedmioty, które służyły mieszkańcom.Następnie brały udział w warsztatach plastycznych, gdzie wykonały prace pod tytułem „Pociągi” metodą kollografi.

W listopadzie Pomarańczowe Smoki wybrały się na warsztaty do Fabryki ozdób świątecznych Bombek w wieliczce.Dzieci zobaczyły etapy produkcji bombek, a następnie miały okazję stworzyć i ozdobić własną 🙂 Dziękujemy 🙂
Fabryka bombek
Dzięki uprzejmości naszego kolegi i jego rodziców napisaliśmy list do świętego Mikołaja i został on dostarczony do samego Świętego w Laponi:)
List do Mikołaja
Kopalnia soli- zajęcia
Dzień pluszowego misia
Robotyka
Jak Rumcajs Cypiska uratował- teatr
Spotkanie z Panią Ratownik- uczyliśmy się jak zrobić masaż serca, bandażować ranę oraz dać zastrzyk W październiku wraz z Myszką Mysią odwiedziliśmy Hiszpanię. Zapoznaliśmy się z symbolami, muzyką flamenco, twórczością Antoniego Gaudi, a dzieci poznały technikę mozaiki, wykonując salamandrę- jedną z  atrakcji tego kraju.
Mysia w Europie- Hiszpania
Drukowanie papieru folią bąbelkową
Drukowanie papieru folią bąbelkową
Międzynarodowy projekt edukacyjny „Kreatywne prace plastyczne”- Dynia techniką mieszaną. Jesienne zabawy z darami jesieni Ogólnopolski projekt „Mysia w Europie” . Wraz z uroczą Mysią i Panią Pauliną Pomarańczowe Smoki będą zwiedzać Europę.

We wrześniu odwiedziły Warszawe, Kraków i Wrocław w naszym pieknym kraju.

Mysia w Europie
Prace plastyczne
Robotyka 24.10.2022r.
Praca plastyczna sensoryczna- piłka zdobiona farbami rosnącymi Wycieczka „Brzozowy Zakątek”

Dziś Pomarańczowe Smoki odwiedziły ranczo „Brzozowy Zakątek” w Trąbkach. Swoją wycieczkę zaczęliśmy od spaceru po lesie, przejściu przez mostek, przypomnienia wiadomości o zwierzętach i ptakach żyjących w lasach Polski i na jeziorach oraz sprawdzeniu swoich umiejętności fizycznych podczas zejścia stromą ścieżką z użyciem liny. Udało nam się znaleźć kilka grzybów ( w tym hubę) i dotknąć mech.  Po urokliwej wycieczce Smoki udały sie nakarmić cztery alpaki ( i pogłaskać) oraz odwiedzić sympatycznego osiołka i dwa konie. Niektórzy okazali się ogromną odwagą, niektórzy się troszkę bali, ale z pomocą Pań nabyli zaufania do zwiarząt.

Niestety pogoda nie pozwoliła nam na przejażdżkę na koniu ani na swobodne zabawy na wiejskim placu zabaw, nasza cudowna wycieczkę zakończyliśmy zajadając parówki z ogniska 🙂

Dzień Przedszkolaka Nasze portrety
Nasze portrety
Dobre maniery znamy i zasad przestrzegamy
Dobre maniery przedszkolaka

Szanowni Rodzice,

25 maja 2018 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). Samorządowe Przedszkole Nr 135 im. Księcia Kraka w Krakowie, szanując prawo do prywatności Rodziców, Opiekunów Prawnych i Państwa dzieci, podejmuje działania mające na celu zabezpieczenie  danych osobowych przy równoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług. W związku z tym wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu przedszkolnej strony internetowej, w szczególności w zakresie zamieszczania właściwych informacji i zdjęć w przedszkolnej Galerii.

                                                                                    Z poważaniem

                                                                                   Jolanta Gorlewicz-Bąk
Dyrektor Samorządowego Przedszkola Nr 135 im. Księcia Kraka
w Krakowie