SZANOWNI PAŃSTWO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W WARSZTATACH

 Nasze przedszkole bierze udział w projekcie realizowanym  przez Bank Pekao SA oraz Fundacjię Banku Pekao SA imienia dr. Mariana Kantona   „JESTEŚMY BLISKO”.

„JESTEŚMY BLISKO” to inicjatywa, w której bank zachęca swoich pracowników  by wzięli odpowiedzialność  za swoje otoczenie, za środowisko naturalne, edukację, zdrowie oraz pielęgnowanie historii i tradycji.

W ramach projektu nauczyciele naszego przedszkola stworzyli plan „Ekoprzedszkolaki naszą przyszłością”, który uzyskał grant w wysokości 4500 zł.

Dzięki dotacji pragniemy, by nasze dzieci  czuły się integralną częścią Świata i ekosystemu. W sposób naturalny i niewymuszony podejmowały działania ekologiczne.

W ramach realizacji projektu pragniemy, by dzieci  miały możliwość uprawy zróżnicowanych warzyw w przydzielonych ogródkach.  Wykorzystywanie warzyw i ziół z przedszkolnych ogródków do sporządzania posiłków.

Poznanie roli owadów w środowisku, budowanie dla nich domków, sadzenie roślin miododajnych.

W ramach realizacji projektu, pragniemy zaprosić chętnych rodziców do współpracy.

Z wolontariuszami Bank Pekao SA planujemy warsztaty dla  dzieci wraz z rodzicami dotyczące zdrowego żywienia ( piramida żywieniowa), wspólne wykonywanie domków dla owadów oraz proste warsztaty kulinarne np. sałatka owocowa.

Warunkiem udziału w warsztatach jest podpisanie:

  1. Oświadczenie i zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku siebie i dziecka.
  2. Oświadczenie o stanie zdrowia dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem COVID – 19.

 

Organizację warsztatów planujemy na 21 października 2021r. godz. 15.00

Miło nam będzie Państwa gościć, dlatego zapraszamy do zgłaszania chęci udziału w warsztatach do dnia 18 października 2021r. drogą mailową na pocztę grupy 6:

biale.smoki6@edukonekt.pl

 

Można również informacje przekazać wychowawcy grupy.

Wszystkie materiały do wykonania domków dla owadów i warsztatów kulinarnych zostają zapewnione przez przedszkole i wolontariuszy  

Banku Pekao SA.