1. Łąka pełna życia.
Dziecko: wzbogaca i systematyzuje wiadomości o środowisku przyrodniczym łąki i jej mieszkańcach. Kształtuje empatyczny stosunek do świata przyrody i aktywnej postawy w celu jej chronienia. Poznaje rośliny i zwierzęta łąkowe objęte ochroną gatunkową. Stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia i doskonaleniu sprawności umysłowych. Doskonali umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Uświadamia sobie wartości pobytu na świeżym powietrzu i przyjemności obcowania z naturą. Zdobywa doświadczenia w planowaniu i realizacji zespołowego projektu albumu. Doskonali umiejętności odejmowania.
2. Muzyka, która łączy.
Dziecko: poznaje z różne gatunkami muzyki – od klasycznej po współczesną. Rozwija twórczą wyobraźnię muzyczną podczas improwizacji rytmicznych, melodycznych, tanecznych i wokalnych. Wzbogaca wiedzę o instrumentach muzycznych. Dostrzega piękno różnych gatunków muzycznych oraz kształtuje upodobania i gust w tym zakresie. Rozwija umiejętności grania na instrumentach perkusyjnych oraz kształci poczucia rytmu. Wykorzystuje instrumenty do ilustrowania opowiadań, wierszy, zjawisk przyrodniczych. Rozwija słuch muzyczny przez określanie cech utworów muzycznych, np. tempa, dynamiki. Rozbudza pod wpływem muzyki wyobraźnię i różne formy ekspresji – plastyczną, ruchową, słowną. Kształtuje w sobie kulturę odbioru muzyki.
3. Uczciwość na co dzień.
Dziecko: kształtuje postawy społeczne zgodne z uniwersalnymi wartościami, takimi jak uczciwość, prawdomówność, szacunek. Buduje w grupie atmosferę opartą na wzajemnym zaufaniu. Doskonali umiejętności rozpoznawania, nazywania i okazywania uczuć. Przewiduje skutki nieprawidłowych postaw i zachowań opartych na nieuczciwości. Dokonuje oceny moralnej bohaterów literackich oraz korzysta z pozytywnych wzorców zachowań. Przestrzega reguł gry oraz wzmacnia odporność emocjonalną w sytuacji przegranej. Doskonali umiejętności klasyfikowania figur ze względu na cechy jakościowe; utrwala liczebniki porządkowe. Utrwala poznane litery; doskonali umiejętności czytania.
4. W domu najlepiej.
Dziecko: wzmacnia więzi emocjonalne z rodziną, kultywuje tradycje i zwyczaje. Uświadamia sobie własną rolę w rodzinie, wdraża się do sumiennego wypełniania obowiązków domowych. Rozbudza zainteresowania pracą zawodową rodziców, rozumie jej społeczne znaczenie. Wzbogaca czynny słownik o pojęcia związane z poznawaniem zawodów. Poznaje zasady bezpiecznego posługiwania się domowym sprzętem elektrycznym. Uświadamia sobie znaczenie aktywnych form spędzania wolnego czasu. Pamięta o najbliższych, przygotowuje dla nich niespodzianki. Doskonali umiejętności czytania i dodawania.