I kolejny Piknik za nami. Ale na pewno zostanie w naszej pamięci. Piknik rozpoczął się występem dzieci, a jego tematem przewodnim był „Dzień Mamy i Taty” – dzieci chciały w ten sposób podziękować kochanym rodzicom za wszystko co dla nich robią. Smoki z każdej grupy ubrały stroje w swoim kolorze i zaśpiewały najpiękniejsze piosenki dla mamy i taty. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Na Majówkę”. Wszystko udało się znakomicie, choć chmury trochę straszyły. Ale nic to – nas nie tak łatwo przestraszyć, więc rozpoczęliśmy zabawę. Jak co roku przyjechała do nas Straż Miejska i Straż Pożarna, które mimo napiętego harmonogramy znalazły dla nas czas – dziękujemy! Można było wziąć udział w wielu atrakcjach: były dmuchane zamki, malowanie buzi, sportowy tor przeszkód, robienie bransoletek, warkoczyków, zdrapywanki, kreatywne druciki, można było puszczać ogromne bańki mydlane. Mamy z Rady Rodziców zorganizowały loterię i zawody rodzic – dziecko; obie te atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych osób. A jak ktoś zgłodniał miał do wyboru smakołyki z kawiarenki, grilla, albo popcorn lub watę cukrową czy lody. Odbył się też tradycyjny konkurs ciast. Odwiedziło nas też sporo naszych absolwentów, niektórych trudno było poznać, tak wyrośli. Aż się łezka zakręciła w oku…

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym nasz piknik był tak wspaniały – pracownikom, rodzicom, dzieciom naszym kochanym oraz zaproszonym gościom.

Dobrze było Was zobaczyć!!!

Magiczny kompas- podróż do serca fantAzji
Wewnątrzprzedszkolny konkurs recytatorski „Na wiejskim podwórku”
Warsztaty biologiczne „Mikro klimat”
Spotkanie z autorką książek
Przedstawienie „Baltazar kontra wawelski smok”
Śniadanie wielkanocne
Zaułek animacji- sznurkowe żyćka
„Legenda o Warszawskiej Syrence” warsztaty
Powitanie wiosny
Lecimy w kosmos
Pierwsze promienie słońca
Dzień kobiet
Warsztaty chemiczne
[SLGF id=45643]
„Wyprawa batyskafem. Misja Skratek”- teatrzyk z wodociągów
Muzyczne spotkanie w niebieskich smokach

 

W minionym tygodniu wędrowaliśmy po krainie muzyki.                           

W piątek 6.II. na zakończenie muzycznych wypraw odwiedziła nas pani Cecylia – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej i zaprezentowała grę na flecie poprzecznym. Wysłuchaliśmy kilku utworów z repertuaru dziecięcego oraz muzyki klasycznej. Były także zagadki muzyczne. Mogliśmy z bliska zobaczyć ten instrument oraz sposób gry na nim, a także spróbować na nim zagrać. Okazało się, że to nie jest takie proste.

Mieliśmy także możliwość poznać skrzypce i ukulele, które przynieśli Antoś i Oliwka. Pokazali nam jak uczą się na nich grać. Przekonaliśmy się, że inaczej brzmi dźwięk, gdy jest grany na instrumencie smyczkiem, a inaczej gdy gra się szarpiąc struny. Niektórzy podjęli pierwsze próby „gry” na tych instrumentach, ale znów okazało się, że to nie przychodzi łatwo.

Wszystko przed nami. Może ktoś z nas zostanie muzykiem. Wystarczy tylko chcieć, ćwiczyć i być wytrwałym!

 

Bardzo dziękujemy rodzicom Oliwki i Antosia za przyniesienie instrumentów.

Kino sferyczne
Aniołki
Zamek królewski w Niepołomicach
Nadleśnictwo Niepołomice
Warsztaty świąteczne z rodzicami- dziękujemy za tak liczne przybycie 🙂
Ogólnopolski projekt czytelniczy „Choinka ubrana w bajki”
Witaj zimo
Bezpieczny przedszkolak – spotkanie z przedstawicielami straży miejskiej
Spotkanie z Górnikiem
Ulepimy dziś bałwana, albo zrobimy coś innego 😁
Niespodziewany gość
Warsztaty geologiczne
Budujemy domy
Dzień ziemniaka
Dzień Edukacji Narodowej
Warsztaty stomatologiczne Profi Dental
Pierwsza pomoc przedmedyczna
Dzień Przedszkolaka
To my- niebieskie smoki
SLGF id=42657]

 

 

.

 

.

.

 

 

 

.

 

.

 

 

.