Szanowni rodzice!!!! Drogie dzieci!!!

 

Wraz z Urzędem Miasta Krakowa i grupą Domy bez granic przyłączmy się do zbiórki darów dla dzieci z ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej, które trafiły tam po ucieczce z krajów ogarniętych wojną. Wspólnie możemy zapewnić im chociaż namiastkę normalności. 

– Mali przybysze nie rozumieją dlaczego znajdują się w miejscu, gdzie ludzie mają inny kolor skóry i mówią dziwnym, niezrozumiałym językiem. Nie rozumieją dlaczego nie mogą wrócić do swojego domu i swoich zabawek – mówi pani Anna z inicjatywy Domy bez granic.

Od 10 do 20 stycznia, od poniedziałku do soboty, mieszkańcy mogą zostawić rzeczy potrzebne dzieciom w czterech punktach obsługi mieszkańca:

 • CH Serenada, godz. 10.00–18.00
 • CH Bonarka, godz. 10.00–18.00
 • Galeria Bronowice, godz. 10.00–18.00
 • al. Powstania Warszawskiego 10, godz. 7.40-18.00 (wejście od ul. Kordylewskiego)
 • a także (dla naszych rodziców) do Samorządowego Przedszkola Nr 135 (kosz w holu)

Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy:

 • kaszki dla dzieci
 • soczki w kartoniku
 • musy owocowe w tubce
 • słodycze
 • słone przekąski
 • pampersy (rozmiar 2, 3, 4)
 • płyn do kąpieli
 • kremy ochronne
 • chusteczki nawilżające
 • kremy ochronne
 • balsamy
 • pluszaki (nowe)
 • plastelina
 • kredki świecowe
 • flamastry.

Ze względów bezpieczeństwa, które obowiązują w ośrodkach dla cudzoziemców, rzeczy nie mogą być zapakowane w szklane lub metalowe opakowania.

Poczucie normalności i bezpieczeństwa jest teraz najbardziej potrzebne maluchom, które znalazły się w miejscach takich jak Ośrodek dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej. Sprawmy, aby nasze wsparcie, nowe zabawki i czas wypełniony pracami plastycznymi chociaż po części pozwoliły im oderwać się od szarej rzeczywistości oraz trudnych do zrozumienia przeżyć i obrazów.

Pracownicy Przedszkola

koordynator – Agnieszka Korcala