DNIA 20.10 2020  W GRUPIE POMARAŃCZOWYCH SMOKÓW ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZDSZKOLAKA DZIECI, KTÓRE OD WRZEŚNIA ZACZĘY UCZĘSZCZAĆ DO NASZEGO PRZEDSZKOLA.

Z GRUPY VII JEST TO PIĘCIORO DZIECI: EDYTKA, MIŁOSZ, ALAN, KAJETAN I BARTŁOMIEJ.

DZIECI, KTÓRE BYŁY PASOWANE MUSIAŁY WYKONAĆ KILKA ZADAŃ, ABY STAĆ SIĘ PRAWDZIWYM PRZEDSZKOLAKIEM.

NA POCZĄTEK ZAŚPIEWAŁY I ZILUSTROWAŁY RUCHEM PIOSENKĘ „ MASZERUJĄ PRZEDSZKOLAKI”.

NATĘPNIE POKAZAŁY POZOSTAŁYM DZIECIOM,ŻE POTRAFIĄ SIĘ GIMNASTYKOWAĆ I WYKONAŁY KILKA ĆWICZEŃ: PRZYSIADY, SKŁONY, PODSKOKI NA JEDNEJ NODZE.

KOLEJNY ETAP TO ROZWIĄZYWANIE ZAGADEK I NAZYWANIE FIGUR GEOMETRYCZNYCH.

NA ZAKOŃCZENIE DZIECI MUSIAŁY WYKAZAĆ SIĘ ZNAJOMOŚCIĄ KIERUNKÓW: PRAWY I LEWY.

KIEDY JUŻ WSZYSTKIE ZADANIA ZOSTAŁY WYKONANE KANDYDACI NA PRZEDSZKOLAKA WYRECYTOWAŁY WIERSZ :

My chłopcy i dziewczynki mamy słodkie minki,

Do przedszkola chodzimy i świetnie się bawimy.

Mamy tu zabawki, lalki , samochody

I klocki, i piłki i dużo swobody.

Najbardziej lubimy uczyć się pracować,

Wiemy, że w starszakach nie można próżnować.

Nasze panie tu prosimy,

Do ślubowania przystąpimy.

NASTĘPNIE NAUCZYCIEL WYPOWIADAŁ TERŚĆ ŚLUBOWANIA A DZIECI POWTARZAŁY:

Ślubuję być dobrym przedszkolakiem i dobrym kolegą.

Ślubuję swą nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

PO WYPOWIEDZENIU ŚLUBOWANIA NAUCZYCIEL „ ZACZAROWANYM OŁÓWKIEM” PASOWAŁ KOLEJNO DZIECI NA PRZEDSZKOLAKA PRZEDSZKOLA IM. KSIĘCIA KRAKA W GRUPIE POMARAŃCZOWYCH SMOKÓW.

NA ZAKOŃCZENIE UROCZYSTOŚCI DZIECIOM ZOSTAŁY WRĘCZONE DYPLOMY I PAMIATKOWE BRELOCZKI. NIE ZABRAKŁO TEŻ SŁODKIEJ NIESPODZIANKI DLA WSZYSTKICH DZIECI.