Witam Was Drogie Przedszkolaki!

 

Zapraszam Was na wirtualną religię. Wiem, że ćwiczenia zostały w przedszkolu.

Postanowiłam zatem przygotować dla Was interaktywną katechezę.

01.06.2020 – 05.06.2020

Drogie Przedszkolaczki,  1 czerwca jest piękny dzień – Dzień Dziecka.
Z tej okazji przygotowałam dla Was niespodziankę. Ukryta jest pod linkami.
I to by było na tyle w tym tygodniu. Świętujcie!!!
Pozdrawiam Was serdecznie. https://biteable.com/watch/dzie-dziecka-2591593?fbclid=IwAR3gsLPQ1nHDya2z7UflDpYpw-gkFzEv0RtcQPF5ayTopXBtEffLiRx-MdI

https://wordwall.net/pl/resource/2661005/memory-dzień-dziecka-zabaki

25.05.2020 – 29.05.2020

Kochane Dzieci, w tym tygodniu zapraszam Was na wyjątkową lekcję religii o…. MAMIE. 

https://view.genial.ly/5ec27ddc8e243b0d5a33a71c/guide-wyrazam-milosc-swojej-mamie-26-maja?fbclid=IwAR2aXtz19_Mth4yJmv04D9CX1fC3TxPnBKoA92CLoRmsRIkaEjyGQrjfKFQ

11.05.2020 – 22.05.2020

Szanowni Rodzice, w tym i następnym tygodniu zapraszam dzieci na lekcję poświęconą Wielkiemu Polakowi – Świętemu Janowi Pawłowi II.

Okazją do tego jest 100 rocznica urodzin Naszego Papieża.
Poniżej przesyłam link do prezentacji a w załączniku kolorowanki. Jeśli ktoś nie ma drukarki, można podobną pracę narysować.
Pozdrawiam serdecznie, Renata Wiązownicka

https://view.genial.ly/5eb7fcee639bfa0d0fdc46e7/social-square-post-jak-lolek-zostal-papiezem?fbclid=IwAR3Wayqdi_hHLL6q9-j1ImNI7llGFa11lvtLW4jWtV3qY4QJ04V8YcISQvY

kolorowanka papież-1

kolorowanka paiez 2

04.05.2020 – 08.05.2020

W tym tygodniu zapraszam Was na lekcję o Maryi. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym szczególnie pamiętamy o mamie Pana Jezusa, Maryi.

Pod tym linkiem ukryta jest lekcja: https://view.genial.ly/5eac88b047bad90d6e961d19/horizontal-infographic-lists-kopia-kl-i-iii-maj-miesiac-maryjny?fbclid=IwAR0P1pHiOpcYJecjhw377M2WGa90_bhMjSt0zve8-HQFWvGkrIPXHAjaTt8

Zachęcam Was do śpiewania w domu Litanii Loretańskiej do Matki Bożej. https://www.youtube.com/watch?v=s4E7MBWFbvA&feature=youtu.be

27.04.2020 – 30.04.2020

W tym tygodniu zapraszam Was na lekcję o Maryi.
Poznajcie historię Maryi.

https://www.youtube.com/watch?v=SSAaGrG1V-k

Następnie spróbujcie zaśpiewać piosenkę.

Może uda się Wam również naśladować dzieci, które występują.
https://www.youtube.com/watch?v=4yCnWRY0zSQ

Tekst piosenki:

Ma Ma Ma Maryjo

Jesteś tą Jedyną

Ma Ma Ma Maryja

Jedyną Królową

Serce moje niech

 bije dla Ciebie

oczy moje niech

 patrzą na Ciebie

 ręce moje niech

klaszczą dla Ciebie

 nogi moje niech

 chodzą dla Ciebie

Pozdrawiam serdecznie, Renata Wiązownicka

20.04.2020 – 24.04.2020

W tym tygodniu zapraszam Was na lekcję o świętej siostrze Faustynie.

Obejrzyjcie program :

https://www.youtube.com/watch?v=WJ9c0lJPCRQ&fbclid=IwAR0jzJ_IRdPQgaaOHoGPTxrV6GPaxBvC2YWbqlah_s43myD5dMFgq4UzVU8

 

06.04.2020 – 10.04.2020

Drogie Przedszkolaki!

W tym tygodniu zapraszam Was na lekcję religii, w trakcie której dowiecie się,

co wydarzyło się w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Wielką Niedzielę.

Kliknij w poniższy link:

https://view.genial.ly/5e7dea225ad5150d93c2e77c/presentation-untitled-genially?fbclid=IwAR0R3R1oMkSDyvcUNFAVLjXq4uax73XRQBiC-jkJY94fYKapOWbDFQkZCEo

 

      Życzę Wam i Waszym Bliskim błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

 

30.03.2020 – 03.04.2020

Kochane Przedszkolaki!

W tym tygodniu zapraszam Was na lekcję religii o Niedzieli Palmowej. Dowiecie się między innymi, dlaczego co roku przychodzimy do kościoła z palmami.

Niestety ta Niedziela Palmowa będzie zupełnie inna. Wszyscy pozostaniemy w domach. Lecz jeśli będzie mieli ochotę i możliwość, możecie palmę narysować lub zrobić z dostępnych w domu materiałów.

Pozdrawiam Was serdecznie, Renata Wiązownicka

 

Link do lekcji

https://view.genial.ly/5e7f1ffa3fea8d0db0c2df9e/social-horizontal-post-niedziela-palmowa-przedszkolaki

 

23 – 27.03.2020r.

Szanowni Rodzice, przy tej lekcji niezbędna jest Wasza pomoc.

Dziękuję Wam bardzo.

 

Co należy zrobić?

  1. Kliknąć w poniższy link lub skopiować go i wkleić tam, gdzie wpisujemy adres strony www

https://view.genial.ly/5e7b1c042263100e13dc6c3b/presentation-untitled-genially?fbclid=IwAR1CHDGmLU_pYbFPKHELvHivMa1TDpAFXf5PRa7YjB0_FbAGxvZonUfOICQ

  1. Otworzy się strona z zadaniami, ukrytymi pod numerkami i ikonami. Są to piosenki, krótkie filmiki, puzzle. Nie muszą dzieci zrobić wszystkiego od razu.
  2. WAŻNE: dzieci nie robią punktu 5 i 6.
  3. Zachęcam do wykonania w domu pracy plastycznej: Narysuj palmę, którą mógłbyś przywitać Pana Jezusa.
  4. Propozycja na wieczór: Opowiadanie o niezwykłym osiołku

 

OSIOŁEK UPARCIUCH

Ewelina Gołaś

 

W małej wiosce izraelskiej, czyli w tym samym kraju, w którym mieszkał Pan Jezus, żył sobie osiołek. Nie było by w tym pewnie nic dziwnego, gdyby nie zachowanie owego osiołka. Wszyscy w okolicy wiedzieli, że jest on po prostu okropnie uparty! Inne osły ciężko pracowały dla swoich gospodarzy, a ten jeden nie chciał nic robić. Jak się uparł to nie było sposobu żeby go przekonać. Gospodarz prosił osiołka, aby ten pomógł mu w przenoszeniu ciężarów, ale osiołek odwracał łeb w drugą stronę i udawał, że nie słyszy. Od jego wielkiego uporu zostało mu nawet nadane imię. Osiołek ten nazywał się Uparciuch. I tak jak się nazywał, tak też i postępował. Jednak miarka w końcu się przebrała. Pewnego dnia gospodarz przyszedł do stajni i oznajmił Uparciuchowi, że jeżeli nie będzie chciał pracować  to zostanie sprzedany. Osiołek się wystraszył, bo dobrze mu było u gospodarza. Pomyślał, że trochę popracuje i wróci do starych przyzwyczajeń.

Następnego dnia rano wyszedł z gospodarzem w pole. Cały dzień ciężko pracowali, aż osiołek poczuł, że zupełnie opadł z sił. Kiedy wracali do domu, Uparciuch nagle się potknął i upadł. Niestety tak nieszczęśliwie, że upadając złamał sobie nogę! Gospodarz bardzo się zmartwił. Powiedział Uparciuchowi, że teraz to na pewno go sprzeda, bo niepotrzebne mu jest chore zwierzę. Osiołek posmutniał. Kiedy tak leżał nadeszła grupa ludzi. Jeden z nich zbliżył się do cierpiącego Uparciucha i go pogłaskał. Osiołek poczuł dziwne ciepło w miejscu, gdzie ręka tego Obcego dotykała jego głowy. Następnie ów dziwny Człowiek pogłaskał jego kopytko. Uparciuch poczuł jak ból znika i może znowu poruszać nogą. Osiołek stanął na nogi i popatrzył w oczy Nieznajomemu. Zobaczył w nich samą dobroć. Od tego momentu Uparciuch całkiem się zmienił. Pierwszy wyruszał do pracy i ostatni wracał z pola. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni tą dziwną przemianą Uparciucha. Najbardziej cieszył się z niej gospodarz.

Pewnego dnia, kiedy osiołek jak zwykle wracał z pola zobaczył na podwórzu dwie osoby. Słyszał jak rozmawiają oni z gospodarzem, a potem podeszli do niego i zabrali go ze sobą. Osiołek nie wiedział dokąd idzie. W końcu zatrzymali się na polanie. Było tam więcej ludzi. Między nimi spostrzegł tego dziwnego Człowieka, który wyleczył jego kopytko.

Rankiem na grzbiet Uparciucha położono nakrycie i osiołek poczuł, jak ktoś na nim siada. Odwrócił swój ośli łeb i spostrzegł, że to jest On. Razem z innymi wyruszyli w stronę wielkiego miasta – Jerozolimy. Osiołek bardzo się dziwił, bo jeszcze nigdy nie widział takich wysokich murów. Podeszli do bramy, przy której stało mnóstwo ludzi. Wszyscy oni machali i wiwatowali. Przeszli przez bramę i weszli do miasta. Po obu stronach drogi stali ludzie z gałązkami palmowymi i wołali „Niech żyje Król!”, „Hosanna Synowi Dawida!”. Pod stopy Uparciucha kładli swoje płaszcze. Osiołek zastanawiał się kogo wiezie na swym grzbiecie. Na pewno był to ktoś wyjątkowy. Ludzie nazywali Go Królem! Osiołek poczuł się bardzo dumny, że wiezie na swoim grzbiecie Króla! Kiedy dojechali na miejsce Król zsiadł z grzbietu posłusznego Uparciucha. Podziękował swojemu przyjacielowi osiołkowi, a jego uczniowie odprowadzili Uparciucha do domu.

 

Życzę wszystkim zdrowia, cierpliwości. Przesyłam pozdrowienia wszystkim dzieciom. Renata Wiązownicka