Witam serdecznie wszyskich. 

Spróbujemy dziś znaleźć własny sposób na pozbycie sie złości.

  1.  https://www.youtube.com/watch?v=Pvm4LP6Pvzo

  2. Kiedy się zdenerwuję…

Rodzic rozpoczyna zabawę, mówiąc: Mam na imię… kiedy się złoszczę robię tak…

Następnie dziecko pokazuje co robi jak się zdenerwuje. Porozmawiajcie, co możecie robić, aby pozbyć się złości.

  1. Mamy dla was kilka propozycji odreagowania złości:

  1. Balonik na złość- dziecko nadmuchuje balon najmocniej, jak potrafi

i puszcza go wolno, żeby uleciało z niego powietrze

  1. „Paluszek”- zabawa z rodzicem

Paluszek ci pomoże, kiedy smutna buzia,

Nosek* połaskocze i twarz się rozchmurza

*głowę/plecy/nogę/rękę/ucho…

  1. Worek złości- przygotujcie kartki i kredki. Proszę, aby narysowały swoją „złość”. Po wykonaniu polecenia dziecko mnie/targa swoją „złość” i wrzuca ja do „worka złości”.

  1. „Małe obłoki”- zabawa wyciszająca- Połóżcie się dzieci na dywanie i posłuchajcie opowiadania:


 

Zamykamy oczy… Znika ciemna, zimna góra gradowa… Wyobraźcie sobie, że jesteście leciutcy… powoli, powoli unosicie się do góry… każdy z was zamienia się w maleńki obłok… Mały obłoczek- jak mięciutka, puszysta pianka… Płyniecie po błękitnym niebie… Powoli… Delikatnie… Spotykacie na waszej drodze słoneczko, które swoimi promykami głaszcze was po uśmiechniętych buziach… Płyniecie dalej w waszą podróż po błękitnym niebie… Witacie się z innymi chmurkami… Bawicie się razem… Płyniecie powoli po niebie… Unosicie się wysoko… potem zniżacie się, zbliżając się prawie do ziemi… Góra… Dół… Góra… Dół… Lekki wietrzyk, który wieje, pomaga wam leniwie płynąć po błękitnym niebie… Jest wam bardzo przyjemnie… Cichutko… Wsłuchajcie się w odgłos bicia waszego serduszka… nabierzcie powietrze i dmuchnijcie mocno… jeszcze raz… a teraz nabierzcie powietrze i dmuchnijcie powoli… jeszcze dwa razy…

Czy znaleźliście swój sposób? A może macie inne sposoby?

Pozdrawiamy was serdecznie i życzymy miłego dnia 🙂