Witajcie Granatowe Smoki!

Dziś piątek 15 maja

Zaczynamy!

Dziś proponujemy Wam zabawy ruchowe

z rodzicami / rodzeństwem. Uważnie słuchajcie poleceń rodziców. Zaczynamy!

• Turlanie się

Dzieci leżą na podłodze, na znak rodzica turlają się we wskazanym kierunku.

• Wagoniki- kierowcy

Dzieci i dorośli siedzą na podłodze. Każdy osobno. Wszyscy poruszają się po podłodze, pomagając sobie jedynie nogami. Podczas wykonywania ćwicznia, witamy napotkanego kierowcę, przez podanie dłoni lub pomachanie ręką.

• Mosty/domki

Dorośli- w klęku podpartm- tworzą ze swoich ciał mosty/domki. Dzieci przechodzą pod i nad dorosłym.

• Bączek

Wszyscy siedzą na podłodze z nogami ugiętymi
    w kolanach i lekko uniesionymi ( stopy nie dotykają podłogi ). Odpychając się rękami, każdy próbuje obracać się w miejscu wokół własnej osi.

• Wiatraczek
    Leżymy na brzuchu na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach. Odpychając się rękami, każdy próbuje obracać się na brzuchu wokół własnej osi.

• Więcej inspiracji i podpowiedzi jak się bawić i ćwiczyć na stronie https://www.youtube.com/watch?v=8Dn3sr9on2o&list=PLgqXxX-B0UleIclQGv5mcnbvJZJmoYSfr

Powodzenia

pani Lidia Ł.